ZA Życiem SOSW Rydzyna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie pełni w Powiecie Leszczyńskim funkcję Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno- Rehabilitacyjno- Opiekuńczego. Celem działania WOKRO jest udzielanie kompleksowego wsparcia rodzinom z dziećmi od chwili wykrycia u nich niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Placówka dysponuje odpowiednią bazą lokalową, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, ciekawe pomoce, co pozwala prowadzić zajęcia w sposób atrakcyjny dla dzieci. Specjaliści zatrudnieni w Ośrodku, prowadzący zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania posiadają przygotowanie do pracy z dziećmi o nieprawidłowym rozwoju.

Prowadzimy następujące rodzaje zajęć: rehabilitację ruchową, integrację sensoryczną, dogoterapię, terapię psychologiczną, logopedyczną i pedagogiczną zgodnie z potrzebami rozwojowymi dzieci.

Aktualnie z terapii korzysta 23 dzieci.

Jeżeli rodziców niepokoi rozwój dzieci, zapraszamy do SOSW w Rydzynie. Udzielamy konsultacji i zapewniamy bezpłatne zajęcia.

Kontakt: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy,

Plac Zamkowy 2,