Udana wycieczka do kina

Uczniowie klas: I - III L, I - III a, I - III sps, IV AU, IV spu wybrali się do kina w Lesznie na bajkę "Zadziwiający kot Maurycy" . Główny bohater bajki obmyśla przekręt. Wędruje od miasta do miasta i naciąga ludzi na rzekomą "plagę szczurów", którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jednak jest taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, a flet jest tylko z nazwy zaczarowany. Przygoda rozpoczyna się na całego, kiedy wesoła szajka Maurycego trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie swoje niecne plany. Film trzymał nas w napięciu do samego końca, ale jak w każdej bajce wszystko skończyło się dobrze... Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości artystycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmacniania więzi koleżeńskiej.
Pełni wrażeń kinowych i kulturowych, zadowoleni i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień...