Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „BOŻE NARODZENIE W MOICH OCZACH”

13 grudnia 2021 roku w Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie w moich oczach”.

Rozpoczął ją występ uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie, który przygotowywali  w ramach innowacji pedagogicznej „I Ty możesz zostać artystą”.

Całość przedstawienia oparta była o pantomimę. Muzyka wprowadzała widza w odpowiednią atmosferę, nawiązywała do kolejnych zdarzeń, które mają miejsce w wielu domach w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz historię narodzenia Jezusa. Aktorzy mową ciała i odpowiednim strojem uzupełniali głęboką treść i przesłanie płynące z całego przedstawienia. Debiut na prawdziwej scenie to naprawdę wielkie przeżycie, artyści udowodnili jednak, że trema im niestraszna. Zaprezentowali się wspaniale, przypominając widzom sens Świąt, ich prawdziwą i niezwykłą wartość, i radość z Narodzenia Dzieciątka.

W dalszej części uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna - Pan Kornel Malcherek wraz z Panią dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury Magdaleną Szymańską wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu.

Z naszej szkoły laureatami konkursu zostali:

Tomasz Grzenkowicz

Jakub Skórski

Wyróżnieni zostali:

Eryk Andrzejewski

Bartosz Wojtko

Zofia Hylak-Dopierała

 Bartosz Jarczewski

Praca autorstwa Szymona Florczaka została zakwalifikowana na wystawę.

GRATULUJEMY!!