Poznanie poprzez działanie - poznajemy Alfabet Braille’a

,,Poznanie poprzez działanie - poznajemy Alfabet Braille’a” - to kolejne zadanie w ramach realizowania w naszej szkole Ogólnopolskiego Projektu  ,,Każdy inny - wszyscy równi”.  Celem zajęć było zapoznanie uczniów z Alfabetem Braille’a, który jest jednym z sposobów alternatywnej komunikacji. Dzieci poznały podstawy tego systemu znaków dzięki któremu osoby słabo widzące i niewidome mogą czytać i pisać, czyli komunikować się. Podstawą Alfabetu Braille’a jest sześć znaków tzw. „sześciopunkt”.  Zadaniem uczestników projektu było napisanie swojego imienia za pomocą  omawianego pisma punktowego. Podczas realizacji tego zadania służyła nam pomocą Pani Ewa Szydłowska, specjalistka tyflopedagog. Bardzo dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas i pomoc w realizacji tego tematu. A wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy wykonania tego niełatwego zadania.