Podpisanie umowy na remont dachów

W dniu dzisiejszym tj. 8 czerwca 2021r. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski w obecności dyrektor Ośrodka Emilii Nowak podpisali z wykonawcą robót umowę na wymianę więźby i pokrycia dachowego na obiektach zabytkowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Dzięki dofinansowaniu z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków 2021. oraz środkom z budżetu samorządu przebudowane zostaną kolejne trzy dachy.

Powiat leszczyński od 2019 r. realizuje projekt „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”.

W 2020 r. samorząd na pierwszy etap prac dekarskich i budowlanych z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków otrzymał 310 tys. zł dotacji. Dzięki tym środkom oraz środkom z budżetu powiatu w roku poprzednim przebudowane zostały dachy w trzech budynkach SOSW. Łączny koszt prac wyniósł 473 tys. zł.

W 2021 r. powiat otrzyma z ministerstwa do 293 tys. zł dotacji na drugi etap prac. W przetargu wybrane zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Leszka Skupina z Cieszkowic koło Wąsosza, które za  457 tys. zł wykona modernizacje dachów trzech kolejnych budynków. Planowo prace rozpocząć się powinny pod koniec czerwca i zakończyć nie później niż w połowie sierpnia br.