KSIĄŻKA UCZY I BAWI

Logo.jpg

W ramach realizacji działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy VI – VII A brali udział w zajęciach bibliotecznych. Zapoznali się z nowościami książkowymi oraz wybrali pozycje do samodzielnej lektury. Podczas kolejnych etapów projektu wykazywali się posiadaną wiedzą na temat książek, rozwiązywali zadania, bawili się w kalambury. Wizyta w bibliotece zainspirowała także uczestników konkursu recytatorskiego do wyboru odpowiednich utworów. W bieżącym roku hasłem konkursu były „Zwierzęta w poezji”. Uczniowie wykazali się świetną znajomością utworów o naszych pupilach. Udział w projekcie pokazał, że książka nie tylko wzbogaca wiedzę, może być również źródłem rozrywki i zabawy.