DBI w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Klasy IV-VIa AU, VIB au oraz VIC au również wsparły to przedsięwzięcie. Na zajęciach z funkcjonowania osobistego i społecznego uczniowie pracowali z tablicą interaktywną. Zapoznali się z poradami od drużyny Sieciaków, obejrzeli prezentację multimedialną. Wykonali tematyczną gazetkę i plakat. Nie obyło się bez zabaw, gier i zajęć plastycznych. Na zebraniach z rodzicami, wychowawcy klas przekazali ulotki z poradami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu. Podsumowując powyższe działania w ramach obchodów DBI uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt: "Bezpieczny internet".  zorganizowanym w naszej szkole.